Večer tříkrálový aneb cokoli chcete

Večer tříkrálový aneb cokoli chcete

Shakespearova sváteční komedie

Shakespearova sváteční komedie.

Shakespeare hru napsal pravděpodobně v roce 1601, tedy přibližně v době, kdy napsal Hamleta a byl na vrcholu svých tvůrčích sil. Večer tříkrálový byla komedie spjatá s oslavami, se svátečním „převráceným“ světem příznačným pro středověké a renesanční svátky bláznů. 

A blázny a jejich rozvernými kousky se tato komedie hemží. Výstřední a elitářský Orsino, opojený hudbou a svými city, zamilovaný do podobně sebestředné krásky Olivie a mezi nimi Viola, trosečnice převlečená za muže, která touží po Orsinovi a přitom je sama předmětem Oliviiny slepé touhy. Věčně rozjařený Tobiáš Říhal tahá peníze z Ondřeje Třasořitky a slibuje mu svou neteř Olivii. Se služkou Marií a bláznem z povolání jménem Feste strojí vtipné a dost kruté léčky na samolibého Malvolia, který, podobně jako ostatní, podlehl klamnému příslibu lásky.

Smích, hudba a moře. Moře, které vyvrhlo Violu, moře, které je ve své stálé proměnlivosti obrazem neuchopitelnosti a neukojitelnosti lidské touhy.

Hrají: Tomáš Měcháček, Monika Timková, Ondřej Rychlý, Marie Doležalová, Nela Boudová, Václav Kopta, Milan Šteindler, Josef Carda, Martin Pechlát, Petr Stach, Vilém Udatný, Vladimír Marek, Lukáš Pečenka, Karel Heřmánek ml.
Autor: William Shakespeare
Režie: Jana Kališová
Žánr:činohra
Délka:135 min.
Upozornění:Představení se nikdy neruší předem, informace o konání produkce při nepříznivém počasí obdržíte přímo na místě. Pravidla pro zrušení představení a podmínky s postupem pro vracení vstupného najdete ZDE.

Termíny představení:

Aktuálně není vypsán žádný hrací termín
TOPlist